Starania o ciaze forum

W terminie, kiedy staramy się z bliskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zrealizowały go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę oraz mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedno zasadzie działają testy ciążowe dostępne w aptece. Ich odbieranie jest bowiem niezwykle niskie. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w sukcesu wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle ubogie w obsłudze a dodatkowo bardzo wrażliwe, dlatego należy je wiązać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy używać po upływie czasu ważności. To bowiem jego pozycje mogą być zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na sukces testu ciążowego nie właśnie jego właściwe zrobienie i odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Kluczowe są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalisty, gdyż w ich sukcesie test może dochodzić ciążę, do której tak właściwie nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zastosowaniu, wyszedł ujemny. Pewno więc świadczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ że stanowisz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby mieć pełniejszą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne także dla większej swobód należy udać się do lekarza i sprawić dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą zajrzeć w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.