Choinka 45 cm

Ratel Extremo PlusRatel Extremo Plus - ¡Una preparación innovadora para la masa muscular!

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie idzie więc wątpliwości. Wszyscy albo przed świętami, albo w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej więcej ciastka również drugiego rodzaju słodycze, które później najmłodsi z myślą podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, jaka jest sprawa choinki i dlaczego jest właściwie istotna w świątecznej tradycji?

Jest sporo teorii, które prowadzą o tym, skąd przyjęła się tradycja świątecznego drzewka. Występuję one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne że to symbolika rajskiego drzewa w Edenie. Choć w mało bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w stopniu przedświątecznym był Martin Luther, właśnie odnosząc się do teorii, iż przystrajanie drzewka w jasne ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne skupienie się mężczyznę z Bogiem. Zwyczaj ten łatwo rozpowszechnił się na pełny świat. Można zatem powiedzieć, że akurat nie lecz w Polsce, ale również oraz zagranicznych krajach Europy także w Ameryce na wielka ubiera się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już z tradycyjnego przystrajania świątecznego drzewka w kawałki papieru i jabłka, ubierając choinki w ciekawe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą wyłącznie na przestrzeni ostatnich 30 lat można określić sporą zmianę w modzie choinkowej. Tak dlatego, były bardzo często spotykanym działaniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem przeważnie były własnoręcznie wykonane kojarzone ze sobą obręcze z ciekawego papieru, natomiast oświetlenie były świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (jak można się łatwo domyślić, nie niestety było to o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby były w pierwszej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, i jak dodatek istniały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne czy złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, jakie korzystały być integrowane ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość stanów oraz kolorów świątecznych ozdób jest trudna do określenia, choć w głównej mierze dominują odcienie złota, czerwieni oraz zieleni, które są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak jedno kiedy mężczyźni, doświadczała zmian w dziedzinie trendów mówiących jej przystrajania. Chociaż nie zmieniło się to, iż od momentu ubrania ważnej w przeszłości choinki przez Luthera, system ten bardzo dokładnie zakorzenił się w sztuce świątecznej a uważajmy możliwość, że nieprędko przeminie.